Kažkaip neseniai dašuto viena loginė grandinėlė. Svarsčiau apie Jėzaus mokinį Judą, kuriam teko toks klaikus vaidmuo- išduoti Mokytoją, o paskui pasidaryti galą. Galvojau- jam gi buvo duota visos galios, kurias Jėzus delegavo savo mokiniam: gydyti ligonis, išvarinėt dvasias iš apsėstųjų, skelbt su jėga Dievo žodį. Neabejoju, kad jis tą darė, ir savo akimis regėjo pasekmes. O dar- jis kartu su kitais mokiniais dalijosi bendravimu su Mokytoju visą mokinystės laiką. Ne šiaip buvo pavaldinys, bet- dalijosi bendravimu! Buvo kartu! REZONAVO!..
Kaip suprantu, lūžio momentas to žmogaus istorijoje ištiko, kada kompanija užėjo pas Lozorių į svečius. Ten, paprastoj viešnagėj, ėmė dėtis nepaprasti dalykai (norintys galit pasiskaityt evangelijoj pagal Joną 12skyriuj). Mane užkabino eilutė “Jis [Judas] taip sakė ne todėl, kad jam būtų rūpėję vargšai, bet kad pats buvo vagis ir, turėdamas kasą, grobstė įplaukas.“
Moralas būtų toks: Dievo pažinimas prasideda nuo aukos. O patikimiausiai nuo Dievo pažinimo apsaugo vagystė (mėgstantiems sudvasinti: judošiaus dvasia yra žmogaus sugebėjimas vogti iš artimųjų). Mechanizmas, kaip mielasis skaitytojas jau galėjo suprasti, remiasi sugebėjimu nereaguoti į širdies ryšiais pasiekiančią žinią.
O dabar pridėkim šitą loginę grandinėlę prie šiandieninės Lietuvos. Tai, kas vadinama korupcija, iš tikro yra judošiaus dvasia. Kuri, kaip matėme aukščiau, patikimai apsaugo nuo Dievo pažinimo, nuo susitikimo su Juo.
Kažkodėl labai suabejojau, ar mūsų visuomenė- krikščioniška..
Gana įdomus palyginimas Judošiaus su dabartine Lietuva. Yra apie ką mąstyt, pradedant nuo savęs ir vėl gi grįžtu prie 10 Dievo įsakymų. Nieko tobulesnio nėra.
By: Albinas on 25 sausio, 2011
at 8:07 pm
Kad viskas būtų taip paprasta… “įstatymas juk nieko nepadarė tobulo…“ (Heb 7,19). O ką Tamsta manytum apie Kalno palaiminimus? Negi jie mažiau tobuli? 🙂
By: rezus on 25 sausio, 2011
at 8:40 pm
Įstatymai patys iš savęs tobuli, bet sutinku kad “įstatymas juk nieko nepadarė tobulo…” Gal ir nepadarys, tobulumo tik siekt galima, būti tobulėjimo procese, trumpai tariant. 🙂
By: Albinas on 25 sausio, 2011
at 9:03 pm
Kiek man žinoma, vadinamam “tobulėjimo“ procese esminis klausimas yra- kaip? kokiu būdu?
Pamėginsiu surašyt naują tekstuką apie tai, šiom dienom 🙂
By: rezus on 26 sausio, 2011
at 11:32 am