Autorius: rezus | 23 birželio, 2010

Apie perfekcionizmą

Perfekcionizmas- polinkis viską padaryti gerausiai.

Kaip kiekviena idealizmo atmaina, jis turi ydą: kaip bepadarytum, atrodo, kad galima padaryti dar geriau. Ir galo tam nėra.

Perfekcionizmo bėda, kad jis yra nusitaikęs į tam tikrą “tašką“: kokybę, padėtį, struktūrą ir t.t. Ir visiškai nesidomi, kas nutiks tam “taškui“ prieš arba po. Suprantama- juk bet koks kitimas, perfekcionizmo akimis žiūrint, reiškia, kad arba buvo netobula, arba bus.

Tačiau kiekvienas daiktas, dalykas yra ir procesas. Ir tas faktas yra tuo pat metu peilis perfekcionizmui, ir išsigelbėjimas.

Peilis- nes perfekcionizmui nėra baisesnio dalyko kaip laikas. Laikas yra tik tada, kai yra kitimas, kai yra lazdos galai, kai yra pradžia ir pabaiga, priežastis ir pasekmė. Perfekcionizmui visa tai- balastas, vargas, šlamštas…

Išsigelbėjimas būtų, jei perfekcionizmas būtų nuoseklus ir “geriausio“ dalyko kriterijų pritaikytų ne tik objektui, bet ir procesui. Tada paaiškėtų, kad geriausias daiktas yra tas, kuris geriausiai atlieka savo paskirtį. O tada pasirodo, kad geriausiai važiuoja ne naujutėlis automobilis, bet tinkamai pravažinėtas, saldžiausi yra ne puikiai atrodantys bananai, bet tokie, ant kurių jau matosi rudos dėmytės… Na ir taip toliau.

Einant dar toliau, reiktų pripažinti, kad kiekvienas procesas turi dvi viršūnes- “viršutinę“ ir “apatinę“. Banga tik todėl yra banga, kad turi ne tik keterą, bet ir duobę. Ir rimto, “išsigelbėjusio“ perfekcionizmo žvilgsnis turėtų būti nukreiptas į…

Cha, mielasai skaitytojau, ot ir ne į abi viršūnes! 😀

O į tinkamą tų “viršūnių“ pasitikimą, perėjimą ir savalaikį “paleidimą iš nagų“.

Ir patikėk, tikram perfekcionizmui tokiame “neperfekciniame“ užsiėmime yra kas veikti.

Jei netiki- pamėgink.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Kategorijos

%d bloggers like this: