Autorius: rezus | 4 balandžio, 2010

Apie pažinimą

Pažinimas keičia. Abu. Jei ėmeisi kažką pažinti- nebebūsi toks pat, kaip nepažinęs. O keisčiausia, kad ir “pažinimo objektas“ nebebus toks, kaip iki tau jį pažįstant.

Nes pažinime vyksta du procesai (galima juos laikyti pažinimo ribomis)- supanašėjimas ir atsiskyrimas. Jei vyksta tik supanašėjimas- tada turime nebe pažinimą, bet susiliejimą. Jei tik atsiskyrimas- tada priešiškumą, pranašumą ir valdymo perspektyvomis paremtą sąveiką.

“Bet Viešpats panorėjo jį sumušti, Jis atidavė jį skausmui. Kai Tu padarysi jo sielą auka už nuodėmę, jis matys savo palikuonis, jo dienos bus prailgintos ir jo rankomis Viešpaties valia bus įvykdyta. Jis matys savo sielos vargą ir bus patenkintas. Per savo pažinimą mano teisusis tarnas nuteisins daugelį, nes jis neš jų nusikaltimus. Todėl Aš duosiu jam dalį su didžiaisiais, ir jis dalinsis grobį su stipriaisiais, kadangi jis atidavė savo sielą mirčiai ir buvo priskirtas prie nusikaltėlių. Jis nešė daugelio nuodėmes ir užtarė nusidėjėlius.“ Čia iš Izaijo.

Jei pažinimas būtų tik edukacinis procesas- turėtume mąstyti, kad išprusęs “Dievo tarnas“ sugalvos kokį nors “know-how“, technologiją, kuria pasinaudojus kiekvienas užsimanęs galės “susitvarkyti“ teisumo- švarumo klausimus. Istorijoje taip yra buvę- pavyzdžiui, indulgencijų biznis sielai, farmacijos pramonė kūnui. Tiesa, tos veiklos ne nuteisino, bet įklampino daugelį. Ir tebeklampina. Medis pažįstamas iš vaisių.

O iš tikro pažinimas yra prisilietimas. Tiek matomu kūnu, tiek nematomomis dvasia ir siela.

“Kodėl Tavo mokiniai laužo prosenių tradiciją? Jie, prieš valgydami duoną, nesiplauna rankų”. Klausimas pačiam didžiausiam kada nors Žemėje gyvenusiam Dievo Tarnui.

Todėl, kad imunitetas didesnis už higieną.

Beje, imunitetas įgyjamas tuo pačiu pažinimo būdu.


Responses

  1. Iratvirkščiai, neturėdamas pažinimo prarandi imunitetą – nepaneigiamas dėsnis.
    O šiaip, seniai lauktas naujas įrašas, tęskite.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Kategorijos

%d bloggers like this: