Autorius: rezus | 2 kovo, 2010

Dar apie aistras

Aistros pažeistas troškimas turi žymę: jis teikia kančią, ir jo patenkinimas taip pat teikia kančią. Nes aistra priverčia žmogų blaškytis tarp kraštutinumų, alkio ir persisotinimo.

Bet kančia, skausmas- tik dalis bėdos, ir mažesnioji dalis. Žymiai pavojingesnis dalykas- aistros pažeistas troškimas verčia žmogų imti ne kiek reikia, o kiek tik įmanoma. Taip pat ir tai, ko poreikio patenkinimui nebereikia, pateisinant tuo, kad reikės kada nors vėliau. Aistra blokuoja saiko jausmą. (čia reikėtų pridurti, kad sekanti stadija šiam procese yra žmogus, kuris vien tik atiduoda, ir jam kančia yra gauti, priimti. Nors religija bei moralė tai sveikina, tačiau toks žmogus nė kiek ne laimingesnis, nes vergauja tai pačiai, tik kito kraštutinumo įsikibusiai, aistrai…)

Saikas- sielos sugebėjimas rasti balansą tarp poreikių, nuostabi Kūrėjo įdėta savybė organizuoti priėmimo-atidavimo santykius remiantis optimumu. Savo ruožtu, optimumas yra tinkamiausia proporcija tarp priešybių (prašau mielojo skaitytojo atleisti man šį nesaikingumą, brukant vieną po kito apibrėžimus).

Aiškumo dėlei- pavyzdėlis: valgymas yra reikalingas mano kūno gyvybei palaikyti, ir tinkamas maistas man teikia malonumą. Tačiau jei aš prarasiu saiką- galų gale mano viduriai nebeatlaikys maisto kiekių, įvyks apsinuodijimas, ir visa tai gali baigtis liūdnai. Arba – jei kas kartą valgysiu vos pajutęs nors menkiausią alkį, mano kūnas taps vangus, sulėtės medžiagų apykaita, jame prisikaups šlakų, prasidės ligos…

Taigi, valgymo optimumas yra leisti sau išalkti, sulaikyti alkio malšinimo poreikį (o tiksliau- patenkinti poreikį išalkti), ir tik po to sotintis.

Tas pat galioja kiekvienai mano apykaitai.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Kategorijos

%d bloggers like this: